środa, 23 maja 2012

Wyścig kolarski Bałtyk–Karkonosze. Odcinek w Wolsztynie

Grzegorz Stępniak wygrał w Wolsztynie czwarty etap kolarskiego wyścigu Bałtyk-Karkonosze. Dzięki bonifikatom po czterech etapach awansował na drugie miejsce, ze stratą trzech sekund do lidera Tomasza Kiendysia (obaj CCC Polsat Polkowice).

Młody kolarz z polkowickiej ekipy odniósł trzecie kolejne zwycięstwo w wyścigu. Tym razem był najszybszy na mecie odcinka prowadzącego ulicami Wolsztyna (54,6 km). Mający charakter kryterium etap przebiegał pod dyktando kolarzy zespołu CCC Polkowice, którzy dyktowali bardzo mocne tempo, nie pozwalając na ucieczki. W końcówce wyprowadzili swego najszybszego kolegę na czoło finiszującej grupy, a Stępniak nie dal szans rywalom, pokonując Adama Wadeckiego (BDC MarPol) i klubowego kolegę Sylwestra Janiszewskiego.
Ustalenie kolejności w klasyfikacji zajęło sporo czasu, bowiem początkowo poinformowano, że koszulkę lidera utrzymał Kiendyś, później pojawiła się informacja, że na pierwsze miejsce awansował Stępniak, a dopiero późnym wieczorem sędziowie potwierdzili, że prowadzenie utrzymał jednak dotychczasowy lider.

Według nadal nieoficjalnych rezultatów trzecie miejsce w klasyfikacji utrzymał Łukasz Bodnar (Bank BGŻ), który ma pięć sekund straty do lidera.

źródło: PAP

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz