czwartek, 9 sierpnia 2012

XXII Wjazd na Śnieżkę już w ten weekend

W niedzielę 12 sierpnia w Karpaczu już po raz XXII odbędzie się impreza rowerowa Uphill Race Śnieżka. Jest to jedyna w roku okazja do zdobycia rowerem najwyższej góry Sudetów Śnieżki.

Dzięki uprzejmości Karkonoskiego Parku Narodowego z morderczą trasą podjazdu zmierzy się 400 śmiałków, którzy punktualnie o godz. 10.00 wyruszą na 14 km trasę, żeby z wysokości 600 m n.p.m. ( Restauracja Bachus ) wspiąć się na sam szczyt Śnieżki i wysokość 1602 m n.p.m.

Śnieżka to najwyższa góra w Polsce na która da się wjechać rowerem, stosunkowa krótka trasa ( 14 km ) jest dla wielu ludzi wyzwaniem roku i walką z własnymi słabościami.

Na wszystkich finiszujących na szczycie czekać będzie pamiątkowy medal i unikatowy t-shirt Zdobywcy Śnieżki,a a po zjeździe do Karpacza dla zwycięzców medale i nagrody.

Rekord trasy należy od dwóch lat do najlepszego polskiego kolarza górskiego Marka Galińskiego, obecnie trenera polskiej kadry MTB i wynosi 50 min i 53 s. Za pobicie rekordu w tym roku czeka nagroda w postacie zegarka Festina z limitowanej serii Tour de France.

 

W niedzielę 12 sierpnia będą utrudnienia w ruchu drogowym na ul. Konstytucji 3 Maja i Karkonoskiej od ok. godz. 9.50 do 10.20

www.karpacz.co

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz